23 січня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
 • Довідник телефонів працівників
 • Регуляторна політика
 • Публічна інформація
 • Вакансії
 • Нормативно-правова база
 • Реєстр містобудівних умов та
 • РДА і громадськість
 • Децентралізація влади
 • Генеральні плани
 • Очищення влади
 • Управління юстиції
  Вивчення громадської думки
  Відомості про район
 • Центр надання адмін послуг
 • РДА звітує
 • Правове забезпечення
 • Місцевий бюджет
 • Ресурсний центр громад
  Прес-центр
 • Державний реєстр виборців
 • Оголошення
 • Відділ статистики інформує
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступність об'єктів
 • Паспорти бюджетної програми
 • Керівництво
 • Громадська рада при РДА
 • Реформи в Україні
 • Центр зайнятості інформує
 • Протидія домашньому насильству
 • Порядок реєстрації
  Інвестиційний довідник
  Влада і громадськість
 • Соціальний захист населення
 • Євроатлантична інтеграція
 • COVID-19
 • Місцеві вибори 2020
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  баннер229

  Вівторок, 10 березня 2015 14:45

  Хід обговорення в районі

  Автор
  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)

   

  17 березня з сільськими та селищними головами обговорено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад».

  Питання з обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади постійно поновлюється на веб-сайті рай ержадміністрації у рубриці «Децентралізація влади».

  13 березня цього року з секретарями сільських, селищних рад проведено засідання круглого столу на тему «Можливості розвитку малих громад в умовах децентралізації влади».

  26  лютого та 5 березня  2015 року в районі відбулась нарада з сільськими та селищними головами, де було обговорено  реалізацію в районі Закону України «Про добровільні об’єднання територіальних громад». Зокрема начальником управління фінансів Л.Ф Ковч було проінформовано щодо змін до бюджетного кодексу України,  а саме: 

  «Зміни до Бюджетного кодексу України, які ухвалені у грудні минулого року, у частині розмежування доходів та витрат місцевих бюджетів, спрямовані на створення на базовому рівні об’єднаних громад з достатнім ресурсом на власне утримання та меншими адміністративними витратами на утримання органів управління».

  Відповідно до статті 67 Бюджетного кодексу України доходні та витратні повноваження бюджетів об’єднаних територіальних громад визначаються на рівні бюджетів міст обласного значення.

  Таким чином, у разі об’єднання громад у об’єднану громаду до відповідного бюджету буде зараховуватись 60 відсотків від податку на доходи фізичних осіб, сплаченого на території громади (сьогодні відповідні кошти зараховуються до районного бюджету) і складають 46 відсотків усіх надходжень району.

  В районі є 2 селищні та 22 сільські ради. Надходження податку на доходи фізичних осіб за 2014 рік по усіх бюджетах району склали 16 085,1тис.грн, або 84 відсотків усіх надходжень. При об’єднані громад даний податок складе вагому частку (до 50 відсотків) надходжень об’єднаної громади., що дозволить розширити ресурс на виконання повноважень громад.

  Разом з тим, новоутворені громади з недостатньою забезпеченістю доходної бази отримають компенсацію за рахунок трансферту з державного бюджету. Відповідно до Бюджетного кодексу України бюджети об’єднаних громад отримають право на одержання з державного бюджету базової дотації залежно від надходжень податку на доходи фізичних осіб на 1 жителя. Найбільші обсяги такої дотації отримають сільські громади, що будуть об’єднуватись навколо населених пунктів, які не є районними центрами, і мають нижчу доходну самодостатність. Для району базова дотація на                2015 рік складає 20,5млн. гривень. Після об’єднання громад ці кошти отримають бюджети територіальних громад.

  Чинне законодавство передбачає надання для бюджетів об’єднаних громад освітньої субвенції, до дозволить залучити на базовий рівень близько 80,7млн.грн. фінансового ресурсу. При цьому, об’єднані громади отримають право вільно розпоряджатися коштами для утримання середньої освіти та упорядковувати мережу установ освіти у межах новоутворених рад за рахунок коштів субвенції.

  Органи місцевого самоврядування об’єднаних громад отримають також право на здійснення видатків на утримання дошкільної і позашкільної освіти та культури.

  Додаткові ресурси на базовому рівні очікуються також від скорочення адміністративних витрат на утримання апаратів малонаселених сільських рад.  Середня чисельність працівників сільських рад навіть найменших громад складає не менше 4-х людей. При цьому вони обслуговують різну кількість населення від 800 чоловік - Височненська, Межистівська сільські ради, до 3 800 чоловік - Гірниківська сільська рада. По населенню  можна згрупувати сільські ради таким чином:

  до 1 000 чоловік

  від  1 000 до 2 500 чоловік

  від  2 500 до 3 500 чоловік

  3 500 чоловік і більше

  Височненська сільська рада

  Видраницька сільська рада

  Велимченська сільська рада

  Гірниківська сільська рада

  Датинська сільська рада

  Гутянська сільська рада

  Річицька сільська рада

   

  Межиситівська сільська рада

  Забродівська сільська рада

     
   

  Жиричівська сільська рада

     
   

  Заліська сільська рада

     
   

  Залухівська сільська рада

     
   

  Замшанівська сільська рада

     
   

  Здомишельська сільська рада

     
   

  Кортеліська сільська рада

     
   

  Млинівська сільська рада

     
   

  Поступельська сільська рада

     
   

  Прохідська сільська рада

     
   

  Самарівська сільська рада

     
   

  Самари-Оріхівська сільська рада

     
   

  Турська сільська рада

     

  На оплату праці таких працівників кожної ради лише за обов’язковими виплатами необхідно у рік не менше 200 тис. гривень. При об’єднані навколо центральної громади п’яти сільських рад економія складе 600 тис. гривень. Хоча саме об’єднання не зорієнтоване на чисельність громади, а на доступність загальнодержавних послуг для кожного громадянина та зменшення адміністративних витрат.

  Крім цього, вище згаданий Закон передбачає додаткове стимулювання об’єднання громад шляхом надання з державного бюджету субвенцій на формування відповідної інфраструктури за рахунок фонду регіонального розвитку.

  Субвенція розподілятиметься пропорційно до площі громади та кількості сільського населення за рівною вагою цих факторів. При цьому, чим більше громад об'єднаються, тим більшим буде обсяг підтримки з державного бюджету.  Це є додатковим стимулом об’єднання мало чисельних сільських громад. Для отримання субвенції районними центрами за другим фактором, до райцентру необхідно приєднувати сільські населені пункти, оскільки населення селищ–районних центрів за чинним законодавством визнається міським населенням.

  Пропозиції щодо надання фінансової підтримки об’єднаній територіальній громаді вносяться Кабінету Міністрів України відповідною обласною державною адміністрацією за поданням місцевої ради об’єднаної територіальної громади не пізніше 15 серпня року, що передує бюджетному періоду, в якому передбачається надання такої фінансової підтримки.

  10 червня 2014 року в районі відбулась нарада з  начальниками  та спеціалістами відділів, управлінь, завідувачами секторів апарату  райдержадміністрації, окремими сільськими та  селищними  головами, представниками громадськості по   обговоренню  змін, які пропонується внести до Конституції України в частині місцевого самоврядування з метою максимальної децентралізації влади.

  12 червня цього року  єдиний день інформування проведено  у відділі культури, управлінні соціального населення райдержадміністрації, Ратнівському районному центрі зайнятості, управлінні Пенсійного фонду у Ратнівському районі, Ратнівській центральній районній лікарні, комунальному закладі "Ратнівському районному центрі первинної медико-санітарної допомоги", 20.06.2014 на сесії районної ради, інформовано про стан підготовки та проведення обговорення змін до Конституції щодо децентралізації державної влади.

  10 липня цього року  єдиний день інформування проведено  на території села Гірники, де було проінформовано про стан підготовки та проведення обговорення змін до Конституції щодо децентралізації державної влади.

  30 липня 2014 року в районі відбулась нарада з  секретарями сільських, селищних рад району,  начальниками  та спеціалістами відділів, управлінь, завідувачами секторів апарату  райдержадміністрації по   обговоренню  змін, які пропонується внести до Конституції України в частині місцевого самоврядування з метою максимальної децентралізації влади.

  21 та 26  серпня 2014 року в районі відбулись наради з  начальниками  та спеціалістами відділів, управлінь, завідувачами секторів апарату  райдержадміністрації,  сільськими та  селищними  головами, директорами шкіл району, де було   обговорено  зміни, які пропонується внести до Конституції України в частині місцевого самоврядування з метою максимальної децентралізації влади. 

  18 травня та 8 червня 2015 року на нараді з сільськими та селищними головами було обговорено реалізацію в районі Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Начальник управління фінансів Л. Ковч детально проінформувала про зміни до бюджетного кодексу.

  29  травня  з секретарями сільських, селищних рад проведено засідання круглого столу на тему «Можливості розвитку малих громад в умовах децентралізації влади».

  15  червня  з сільськими та селищними головами обговорено  постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад».

  Переглядів 2510 Останнє редагування Вівторок, 30 червня 2015 07:57
  Розробка: Відділ інформаційно-комп'ютерного
  забезпечення апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Ратнівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Ратнівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44100, смт Ратне, вул.Центральна, 19, тел. (03366) 21492, факс 21492, 21730, E-mail: info@ratadmin.gov.ua
  © 2012 ratadmin.gov.ua