28 січня 2021 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
 • Довідник телефонів працівників
 • Регуляторна політика
 • Публічна інформація
 • Вакансії
 • Нормативно-правова база
 • Реєстр містобудівних умов та
 • РДА і громадськість
 • Децентралізація влади
 • Генеральні плани
 • Очищення влади
 • Управління юстиції
  Вивчення громадської думки
  Відомості про район
 • Центр надання адмін послуг
 • РДА звітує
 • Правове забезпечення
 • Місцевий бюджет
 • Ресурсний центр громад
  Прес-центр
 • Державний реєстр виборців
 • Оголошення
 • Відділ статистики інформує
 • Запобігання проявам корупції
 • Доступність об'єктів
 • Паспорти бюджетної програми
 • Керівництво
 • Громадська рада при РДА
 • Реформи в Україні
 • Центр зайнятості інформує
 • Протидія домашньому насильству
 • Порядок реєстрації
  Інвестиційний довідник
  Влада і громадськість
 • Соціальний захист населення
 • Євроатлантична інтеграція
 • COVID-19
 • Місцеві вибори 2020
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2021 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  баннер229

  Середа, 07 лютого 2018 08:59

  Довідка про стан виконання органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади на території району в 2017 році

  Автор
  Оцініть матеріал!
  (0 голосів)

  Відповідно до статей 27 - 38 Закону України «Про місцеве самоврядування  в  Україні»  та   постанови  Кабінету  Міністрів  України  від 09 березня 1999 року № 339 (зі змінами) «Про затвердження Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади» прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 04 березня 2005 року № 339 «Про організацію контролю за здійсненням виконкомами селищної, сільських рад делегованих повноважень органів виконавчої влади». Згідно з розпорядженням виконавчі органи селищної, сільських рад надають до райдержадміністрації копії рішень, прийнятих з питань делегованих повноважень органів виконавчої влади, щопівріччя надають звіти про виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами  селищних, сільських рад відповідно до встановленої форми.

  У 2017 році  районною державною адміністрацією проведено комплекс організаційних заходів, спрямованих на удосконалення стилю і методів роботи, забезпечення конструктивної взаємодії з органами місцевого самоврядування щодо реалізації ними наданих законодавством делегованих повноважень органів виконавчої влади.

  Свою роботу щодо організації здійснення контролю за виконанням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади райдержадміністрація, її структурні підрозділи  проводить за перспективним, квартальними планами роботи.

  Найбільш ґрунтовною формою роботи райдержадміністрації з вирішення проблем в усіх сферах економіки та суспільного життя району залишається проведення засідань колегії райдержадміністрації за участю керівників органів місцевого самоврядування.

  Районною державною адміністрацією у 2017 році проведено 5 засідань колегії райдержадміністрації, на яких розглянуто 31 питання та заслухано  інформації керівників органів місцевого самоврядування: Замшанівської, Здомишельської, Прохідської сільських, Заболоттівської, Ратнівської селищних рад. За підсумками засідань колегії головою райдержадміністрації з розглянутих питань прийнято відповідні розпорядження .

  Однією з основних передумов сталого соціально-економічного розвитку району є постійний моніторинг райдержадміністрацією реальних потреб територіальних громад, відкритість у роботі виконавчої влади району та надання практичної допомоги виконавчим органам місцевих рад щодо здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади.

  Протягом 2017 року проведено 26 нарад у голови райдержадміністрації за участю представників районної ради, керівників органів місцевого самоврядування, на яких заслухано 68 питань  з вирішення окремих питань життєдіяльності територій.

  Важливе місце у налагодженні взаємодії органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування займають семінари, навчання з представниками органів місцевого самоврядування району, яких впродовж 2017 року було проведено  4, надання методичної, консультативної та практичної допомоги на місцях.

  Відповідно до затвердженого річного плану здійснення контролю за виконанням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади управліннями та відділами райдержадміністрації, територіальними підрозділами  міністерств та інших центральних органів в районі впродовж 2017 року постійно проводяться  перевірки стану виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади. Результати перевірок проаналізовано на засіданнях колегії райдержадміністрації, нарадах у заступників голови та керівника апарату. Довідки за результатами перевірок направлені у виконавчі комітети відповідних рад для вжиття заходів щодо усунення недоліків.

  Працівниками апарату райдержадміністрації у 2017 році проведено вивчення діяльності  семи виконкомів місцевих рад з питань стану організаційного забезпечення діяльності, організації діловодства та здійснення контролю за виконанням документів, зверненнями громадян, стану кадрової роботи та відповідності чинному законодавству розпорядчих документів.

  Відповідно до затвердженого річного графіка проведення перевірок та вивчення роботи із зверненнями громадян у сільських, селищних радах у з минулому році такі перевірки були проведені  у 12 сільських, селищних радах .

  В селищних та сільських радах рішеннями виконавчих комітетів затверджені графіки прийому громадян, які оприлюднені та доведені до відома громадян.

  Ведення діловодства за зверненнями громадян покладено на секретарів селищних та сільських рад і ведеться  відповідно до Інструкції з ведення діловодства за зверненнями громадян. Порушень розгляду звернень громадян виявлено не було.

  За даними звітів виконкомів селищних, сільських рад про роботу зі зверненнями громадян до селищних та сільських рад надійшло 4308 звернень, у тому числі найбільше громадяни зверталися з питань:

  агрополітики та земельних відносин -2658

  • соціального захисту - 799

  За 2017 рік від мешканців району до райдержадміністрації надійшло 314 звернень громадян, з них 84 письмових  та 230 усних. У тому числі найбільше громадяни зверталися з питань:

  • аграрної політики і земельних відносин – 115 звернення;
  • соціального захисту – 83 звернень;
  • транспорту і зв’язку – 17 звернень.

  З метою оперативного вирішення особистих проблем громадян району керівництвом райдержадміністрації  у 2017 році проведено  53 виїзних прийомів громадян згідно з  графіком прийому громадян за місцем проживання.

  Упродовж 2017 року  управлінням соціального захисту райдержадміністрації було проведено 32 виїзди мобільного офісу в 86 населених  пунктів  району та надано консультацій 3309 громадянам.

  З метою забезпечення правильного застосування актів законодавства виконкомами місцевих рад юридичним сектором апарату райдержадміністрації щоквартально проводяться перевірки та експертиза рішень виконкомів місцевих рад щодо відповідності їх вимогам чинного законодавства. Довідки про перевірки розглядаються на нараді у керівника апарату і направляються керівникам органів місцевого самоврядування для виправлення недоліків та врахування в роботі.

  Здійснюється моніторинг роботи виконавчих органів місцевого самоврядування, проведення їх засідань.

  Виконуючи завдання Президента України щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів, у  районі дбають про їх фінансову самодостатність. Зокрема, аби збільшити надходження до бюджетів постійно аналізується потенціал кожної сільської та селищної ради.

  Дохідна частина загального фонду місцевих бюджетів району на 2017 рік розроблена на основі норм Податкового і Бюджетного кодексів України з урахуванням змін. Також  враховано фактичне виконання дохідної частини бюджету селищної та сільських рад за результатами надходжень 2015-2017 років.

  Усіма сільськими та селищною радами району виконано бюджети за 2017 рік.

  В розрізі місцевих бюджетів виконання до уточнених річних призначень складає: Прохідська сільська рада – 145,8% (515,0 тис. грн.), Жиричівська сільська рада – 126,1% (631,0 тис. грн.), Гірниківська сільська рада – 118,8% (925,2 тис. грн.), Забродівська ОТГ – 117,3% (3 217,8 тис. грн.), Замшанівська сільська рада – 113,8% (416,2 тис. грн.), Самарівська ОТГ – 112,8% (1 165,6 тис. грн.), Здомишельська сільська рада – 109,2%                (320,3 тис. грн.), Ратнівська селищна рада – 108,0% (10 795,8 тис. грн.), Височненська сільська рада – 106,3% (158,4 тис. грн.), Кортеліська сільська рада – 105,9% (244,8 тис. грн.), Датинська сільська рада – 103,9%              (183,3 тис. грн.), Велимченська сільська рада – 103,2% (422,0 тис. грн.) та Млинівська сільська рада – 102,3% (237,8 тис. грн.).

  Станом на 1 січня 2018 року місцевими бюджетами збільшено розпис бюджетів за рахунок перевиконання доходів на 5 647,3 тис. грн..

  Перевиконання уточнених планових показників у 2017 році складає:

  Прохідською сільською радою            – 161,7 тис. грн.;

  Жиричівською сільською радою         – 130,8 тис. грн.;

  Гірниківською сільською радою         – 146,4 тис. грн.;

  Забродівською ОТГ                              – 473,7 тис. грн.;

  Замшанівською сільською радою       –   50,5 тис. грн.;

  Самарівською ОТГ                               – 132,3 тис. грн.;

  Здомишельською сільською радою    –   26,9 тис. грн.;

  Ратнівською селищною радою            – 798,9 тис. грн.;

  Височненською сільською радою       –     9,4 тис. грн.;

  Кортеліською сільською радою          –   13,6 тис. грн.;

  Датинською сільською радою             –     6,8 тис. грн.;

  Велимченською сільською радою      –   13,0 тис. грн.;

  Млинівською сільською радою           –     5,4 тис. грн.

  Що стосується повноважень у сфері регулювання земельних відносин (статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні), то відділом у Ратнівському районі міжрайонного управління у Ратнівському та Старовижівському районах  Головного управління Держгеокадастру у  Волинській області протягом 2017 року проведена відповідна робота, в т.ч. з сільськими/селищними радами, а саме:

  • за межами населених пунктів продано юридичній особі на земельних торгах органами виконавчої влади право оренди на 2 сільськогосподарські земельні ділянки державної власності загальною площею - 19,7736 га, з річною орендною платою – 22,032 тис.грн. Надійшло коштів від орендної плати до місцевого бюджету протягом року – 20,949 тис.грн.
  • межах населеного пункту продано фізичній особі на земельних торгах органами місцевого самоврядування право оренди на 1 земельну ділянку комунальної власності площею - 2 га, з річною орендною платою – 144,176 тис.грн. Надійшло коштів від орендної плати до місцевого бюджету протягом року – 144,176 тис.грн.

  Передбачено фінансування регіональних програм з використання та охорони земель, інших програм у сфері земельних відносин рішеннями сільських/селищних рад в сумі 68,50 тис.грн., з них на розроблення нормативної грошової оцінки земель – 48,50 тис.грн, організацію та проведення земельних аукціонів – 20 тис.грн. Фінансування цих робіт протягом звітного періоду не відбувалось.

  Протягом 2017-2018 років заплановані роботи по проведенню нормативно грошової оцінки земель населених пунктів не проводились. Роботи по встановленню та зміні меж населених пунктів на території району теж не проводились.

  Промисловими підприємствами району протягом січня – листопада 2017 року було реалізовано продукції на суму 101 млн. 201,4 тис.грн., що становить 98,2 відсотка у порівнянні з відповідним періодом попереднього року.

  Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одного жителя становить 1938,7 гривень.

  У 2017 році проведено реєстрацію чотирьох  юридичних осіб та у одному випадку проводилась реорганізація, проведено реєстрацію 154 фізичних осіб підприємців, одночасно знято з реєстрації 290 фізичних осіб-підприємців.Станом на 1 січня  2018 року в районі нараховувалось 1016 фізичних осіб- підприємців.

  Роздрібний товарооборот підприємств протягом січня – вересня 2017 року становить 177 млн. 295,9 тис.грн, що становить 123,1 відсотка до відповідного періоду попереднього року.

  Підприємствами, для яких основним видом діяльності є надання послуг протягом січня – вересня 2017 року реалізовано їх на 1 млн. 558,9  тис. грн.,  у тому числі 824,1 тис. грн. населенню.

  Суб'єктами господарювання нашого району підтримуються зовнішньоекономічні зв'язки з багатьма країнами світу. Протягом січня - листопада 2017 року експортовано товарів на суму 4 млн. 495,7 тис. дол. США, що становить 122,5 відсотка до відповідного періоду попереднього року. Імпортовано товарів на 946,2 тис. дол. США, що становить 78,9 відсотка до обсягів  відповідного періоду попереднього року. Позитивне сальдо експортно - імпортних операцій за січень – листопад 2017 року становить 3 млн. 549,5 тис. дол. США.

  Станом на 1 жовтня 2017 року прямі іноземні інвестиції зареєстровані у семи  підприємствах району, загальна сума яких становить 6 млн. 788,1 тис. дол. США, що на 967,3 тис. дол. США більше ніж на початок року. У розрахунку на 1 жителя району припадає 130,0 дол. США прямих іноземних інвестицій.

  Протягом січня – вересня 2017 року освоєно капітальних інвестицій на суму 64 млн. 686 тис.грн.

  Стрімко розвивається мережа закладів торгівлі, послуг та ресторанного господарства. В районі функціонує один ринок в смт Ратне, де розміщено 384 контейнери та м’ясо - молочний павільйон на 50 торгівельних місць.

  В смт Заболоття для здійснення ринкової торгівлі рішенням сесії Заболоттівської селищної ради від 25 вересня 2013 року № 22/5 «Про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) КП «Забсервіс» для обслуговування ринкових торгових рядів та передачу в постійне користування» було затверджено технічну документацію і передано у власність КП «Забсервіс» ділянки площею 0,5708 га та 0,2262 га на території смт Заболоття Ратнівського району Волинської області по вул.1 Травня. На даний час на ринкових торгових рядах розміщено 303 торговельні споруди (металеві конструкції), які обслуговуються КП «Забсервіс».

  Рішенням сесії Заболоттівської селищної ради від 05.02.2014 року №25/6 «Про затвердження технічної документації із землеустрою, щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для розміщення торгових тимчасових об`єктів дрібнороздрібної торгівлі» було затверджено технічну документацію і передано у власність комунальному підприємству «Забсервіс» земельну ділянку площею 0,5655 га по вул. Стадіонній. КП «Забсервіс» виготовлено документацію на право власності на дану земельну ділянку.

  У даний час влаштовано під`їздні шляхи, підготовлено територію для встановлення торговельних палаток, облаштовано окрему надвірну вбиральню. По переведенню торгівельних палаток на вищезгадану територію, буде встановлено сміттєвий бак.

  У більшості сіл району працюють у визначені дні стихійні ринки, на яких можна придбати товари повсякденного попиту.

  На території району підприємства торговельного обслуговування працюють згідно з встановленим режимом роботи, який затверджується рішенням селищних, сільських рад.

  В районі один раз на рік відновлюється та аналізується дислокація торгівельної мережі, підприємств ресторанного господарства та сфери послуг.

  Станом на 01 січня 2018 року в районі функціонує понад 300 об’єктів роздрібної торгівлі, 36 закладів ресторанного господарства і 31 об’єкт надання побутових послуг, понад 130 пилорам.

  Виконкомами  сільських та селищних рад виконуються повноваження в галузі житлово-комунального господарства (пункти 1, 2, статті 30) та галузі будівництва (статті 31) Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні).

  На виконання робіт з благоустрою населених пунктів з бюджетів сільських і селищних рад у 2017 році було використано 3282,967 тис. грн.

  Передбачені кошти на благоустрій були використані на оплату та утримання зовнішнього освітлення, утримання кладовищ, упорядкування сміттєзвалищ, поточні ремонти вулиць і доріг комунальної власності, санітарну обрізку аварійних дерев та інші роботи.

  Станом на сьогоднішній день в районі розміщено 32 сміттєзвалища та 1 полігон твердих побутових відходів загальною площею  36,9 га, що експлуатуються з порушенням технології захоронення і без запобіжних заходів проти забруднення природного середовища. На 29 місць видалення відходів виготовлені відповідні паспорти, а 3 (1 сміттєзвалище Самарівської сільської ради та 2 Заболоттівської селищної ради) залишаються не паспортизованими. Схеми санітарного очищення населених пунктів району розроблені, але забезпечити контроль за їх дотриманням неможливо через відсутність організованого збору та вивезення твердих побутових відходів. У сфері надання комунальних послуг району налічується тільки 2 спеціалізованих підприємства – це Ратнівське виробниче управління житлово-комунального господарства (смт Ратне) та комунальне підприємство “Забсервіс” (смт Заболоття). Сільські населені пункти району таких підприємств не мають.

  За рахунок коштів місцевих бюджетів проведено капітальний ремонт з влаштуванням асфальтобетонного покриття відрізків автомобільних доріг місцевого значення О031273 на території Жиричівської сільської ради – 574,6 тис. грн та С031245 Видраниця – Задолина вартістю 529,9 тис. грн на території Забродівської сільської ради.

  Виконано роботи з поточного дрібного ремонту на відрізку автомобільної дороги місцевого значення О 031275 Тур – Заболоття на суму – 133,931 тис. грн, в тому числі 75,07 тис. грн. з обласного бюджету та 58.861 з бюджету Заболоттівської селищної ради. Частково проведено поточний дрібний ремонт автомобільної дороги О031273 на відрізку Гірники – Броди.

  У районному центрі протягом поточного року за рахунок коштів бюджету Ратнівської селищної ради проведено поточний ремонт щебеневих доріг по вулицях Нова, Ольги Княгині, Короленка, Поліська. Виконано роботи по ямковому ремонту вулиць з асфальтобетонним покриттям Шкільної, Газіна, Серпневої, Каштанової на загальну суму 160,95 тис. грн. Здійснено поточний ремонт площі біля ресторану «Волинь» на суму 86,56 тис. грн., поточний ремонт вулиці, яка з’єднує вулицю 1 Травня і вулицю Каштанову на суму 190,82 тис. грн, поточний ремонт вулиці Набережна – 199,9 тис. грн., поточний ремонт вулиці Привітна – 196,62 тис. грн.

  Проведено поточний ремонт вулиць з білощебеневим покриттям Партизанська, Крайня, Учительська та Шкільна на суму 597,5 тис. грн. Оновлено дорожню розмітку на суму 11,65 тис. грн. Закуплено 44 світильники зовнішнього освітлення на суму 72,75 тис. грн.

  Також в поточному році виконано роботи по ремонту дороги по вулиці Центральна у селі Самари-Оріхові вартістю 49 тис. грн. та поточний дрібний ремонт вулиці Центральна у селі Видраниця на суму 39,424 тис. грн.

  Згідно класифікатора об’єктів адміністративно–територіального устрою України в Ратнівському районі нараховується 69 населених пунктів, в тому числі 2 селища міського типу.

  З них 55 забезпечені генеральними планами забудови, що становить 80% від загальної кількості. Для 14 сіл, які раніше вважалися не перспективними, генплани забудови не розроблені. Згідно програми потребують коригування      та оновлення всі генеральні плани, з них терміново – 16, де ведеться інтенсивне будівництво житла та інших об’єктів.

   В 2013 році по дорученню заступника голови облдержадміністрації було проведено актуалізацію наявних генеральних планів населених пунктів району, внаслідок чого продовжено строк їхньої дії.  На даний час до актуальних генпланів можна віднести –39, інші 16 генпланів сіл необхідно повністю поновити.

  Рішенням Ратнівської районної ради № 1/4 від 07.07.2017 року затверджено нову редакцію Районної програми розробки схеми планування території району,  коригування та оновлення генеральних планів населених пунктів району на 2017 – 2018 роки.

   На виконання районної програми по розробці схеми планування території району та внесенні змін до генпланів сіл на 2017 рік було  заплановано 2091,0 тис. грн. на розробку та оновлення містобудівної документації, з них 60,0 тис. грн. – на завершення робіт по розробці схеми планування території Ратнівського району.

  На сьогоднішній день загальний обсяг виконаних робіт на виконання даної програми  по Ратнівському району становить 316,3.0 тис.грн. Зокрема, 40,0 тис. грн. освоєно на розробку схеми планування території району (проведення державної експертизи),269 ,0 тис. грн. – на внесення змін до генпланів сіл району та розробку детальних планів територій.

  Розроблено 12 проектів детального планування на загальну суму 237,0 тис. грн.: це 2 проекти детального планування по Ратнівській селищній раді, 1 –-по Заболоттівській селищній раді, Видраницькій , Прохідській , Гутянській, Турській, Жиричівській сільських радах, 2 – по Здомишельській сільській раді (с.Шменьки), 2  - по Гірниківській сільській раді.  В даний час ведуться роботи по розробці проектів детального планування територій житлових кварталів в смт.Ратне  по вул Лесі Українки та вул Шкільній, в смт.Заболоття – кв.№14 , в  с.Мельники –Річицькі та с.Річиця, с.Гута. Виконані тополграфо-геодезичні роботи по внесенню змін до генпланів с.Велимче, с.Замшани, с.Датинь, с.Підязовні з подальшою розробкою детальних планів територій.

  З 01 січня 2015 року згідно  статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» виділення земельних ділянок для містобудівних потреб із земель державної та комунальної власності без наявної затвердженої містобудівної документації (плану зонування території або детального плану території) забороняється, тому секторм містобудування та архітектури Ратнівської райдержадміністрації  порушено питання перед  сільськими та селищними головами про активізацію роботи та передбачення в бюджетах на 2018 рік фінансування розроблення  даної містобудівної  документації .

  Впродовж  2017 року проводилась відповідна робота з реалізації завдань у сфері надання субсидій, пільг, державних соціальних допомог, компенсацій, матеріально-побутового обслуговування інвалідів і ветеранів і т.д. Продовжено роботу щодо підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб.

  Спільно з виконкомами сільських та селищних рад постійно вирішувались питання щодо  легалізації «тіньової» зайнятості, вживались заходи, спрямовані на поліпшення соціального захисту ветеранів війни та праці, демобілізованих воїнів АТО, інвалідів, пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян, сімей з дітьми, малозабезпечених верств населення, соціально незахищених громадян, велась роз’яснювальна робота.

  Протягом 2017 року проведено 7 засідань робочої групи по легалізації заробітної плати та зайнятості населення. В результаті проведення рейдових відвідувань торгових закладів смт Ратне легалізовано працю 12 найманих працівників.

  В районі програмою житлових субсидій  в минулому році охоплено 10 908 сімей, це 65 відсотків від загальної кількості сімей. Субсидією на житлово-комунальні послуги користувалось  9 956 сімей.  нараховано субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 74 млн.153 тис.грн, профінансовано 40 млн.119 тис.грн.

  За призначенням готівкової субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу звернулося  3 195 сімей. Нараховано субсидію 2 481 сім’ям на суму 6 млн.622 тис.грн., виплачено 2 303 сім’ям на суму 6 млн.186 тис. грн.  Середній розмір субсидії на придбання твердого палива становить 2 686 грн.

  Протягом 2017 року уповноважені сільських рад приймали та передавали до управління соціального захисту населення райдержадміністрації документи, які необхідні для призначення житлових субсидій. 

  Після анексії АР Крим та початку проведення антитерористичної операції на сході країни виконкоми сільських та селищних рад спільно з управлінням  соціального захисту населення райдержадміністрації вирішують питання  соціального захисту вимушених переселенців. Станом на 01.12.2017р. на території району проживало 29 родин, до складу яких входить 53 внутрішньо переміщені особи.Для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, грошову адресну допомогу отримали 36 осіб, на суму 229 тис. 133грн.

  В районі державну підтримку отримують 5 350 родин, які виховують дітей. З них державної допомоги сім’ям з дітьми 2 942 чол, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям 1 450 сімей, допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 958 громадян, допомоги по догляду за інвалідами І-ІІ групи внаслідок психічного розладу 207 чоловік, компенсації за надані соціальні послуги 48 , компенсаційної виплати по догляду за інвалідами І групи та престарілими 1 192, державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам отримують 231 чол.

  Проведено 26 засідань комісії з питань соціального захисту населення та призначення житлових субсидій, на яких розглянуто 1042 справ, 404 заяв на виділення одноразової допомоги.

  Особливу увагу було приділено соціальному захисту учасників антитерористичної операції, 391 з яких мають право на  отримання пільг, компенсацій, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

  Протягом  2017 року   надано роз’яснення понад 125 учасникам АТО та членам їх родин, проведено зустрічі із 4 сім’ями загиблих. В ході роботи надано роз’яснення щодо проведення санаторно-курортного оздоровлення, психологічної реабілітації учасників АТО, проведено юридичні консультації з питань нерухомого майна та земельних відносин.

  Відповідно до бюджетної програми «Заходи із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції» протягом 2017 року професійно адаптовано 10 учасників, на що спрямується 338 00 тис.грн.

  Спеціальність водія категорії «Б» «С» отримають 10 чол.

  Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою КМУ від 31.03.2015 №200,  у 2017 році оздоровилось 11 учасників АТО, з них 2 - інваліди війни, 9 - учасників бойових дій.

  Згідно з  бюджетної\ю програмою «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції» у 2017 році психологічну реабілітацію пройшов 1 учасник бойових дій.

  Проведено оздоровлення 12 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

  Протягом звітного періоду виплачено компенсації вартості санаторно-курортного лікування 13 інвалідам війни – на суму 5 170 грн.

  На виконання пунктів  статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації проведено аналіз виконання виконкомами сільських та селищної рад делегованих повноважень органів виконавчої влади відповідно до напрямків роботи. Проведений аналіз показав, що виконкомами сільських та селищної рад в цілому делеговані повноваження здійснюються на достатньому рівні.

  Станом на 31.12.2017 року мережа закладів освіти району складалася з 34 загальноосвітніх навчальних закладів, з яких 20 – І-ІІІ  ступеня, в т.ч. 1 НВК «школа-гімназія», 17 НВК «школа-садок», 12 – І-ІІ ступеня, в т.ч. 6 НВК «школа-садок», 3 школи І ступеня; 1 дошкільний навчальний заклад, МНВК, ЦДЮТ, ДЮСШ. 

  З 01.01. 2017 року 4 НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня-дитячий садок» перейшли у підпорядкування та власність Заболоттівської ОТГ. З 1 січня 2018 року в зв’язку з відокремленням Забродівської, Самарівської та Велимченської ОТГ кількість закладів освіти, які перебували у підпорядкуванні відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністраці,  зменшилась на 18.

  В зв’язку з відсутністю умов для відкриття класів (менше 5 учнів) 89 дітей у 8-ми школах навчаються за індивідуальною формою в групах, в тому числі 19 дітей у ЗОШ І-ІІ ступеня с. Щитинська Воля, де не сформовано жодного класу.

  Всіма освітніми закладами успішно завершено 2016-2017 навчальний рік. 559 учнів закінчили 9 клас, 441 – 11 клас. 37 випускників отримали свідоцтва з відзнакою, золотими медалями нагороджено 12 випускників, срібними теж 12. Станом на 31.12.2017 року в закладах освіти району навчалося 6531 учень.

  Завдяки поєднанню різних форм навчання: денна, заочна, екстернат, загальною середньою освітою охоплено 100%  дітей віком від 6 до 18 років.

  100 % учнів старшої школи  охоплені профільним навчанням, в т.ч. 8,2 % за природничо-математичним напрямом, 14,1% учнів за суспільно-гуманітарним, 28,1 % –  за філологічним, 17,8 % – за технологічним, 29,6 % – за універсальним.

  В закладах освіти району навчається 7 дітей, які прибули з Донецької і Луганської областей. 

  Станом на 31.12.2017 року усіма видами харчування охоплено 6380 дітей шкільного віку, або 97,7% учнів від загальної кількості. Решта дітей купують обіди за батьківські кошти або охоплені іншими видами харчування.

  Станом на 31.12.2017 року в районі функціонують 1 дошкільний навчальний заклад (12 вікових груп), 27 навчально-виховних комплексів, в складі яких є дошкільні відділення (68 дошкільних груп). У ДНЗ і дошкільних групах НВК освіту здобувають майже 2000 дітей . 

  В закладах дошкільної освіти на 100 місцях виховується та навчається 127 дітей в сільській місцевості, 169 – у міській. Перенаповнення груп не вирішує сьогодні проблеми задоволення потреб батьків у влаштуванні дітей в окремі дошкільні заклади. На обліку по влаштуванню в дитсадки у 2017 році залишається 328 дітей віком від 2 до 5 років. Найбільша черга в смт Ратне,  селах  Жиричі, Броди, Видраниця, Прохід, Здомишель.

  З метою забезпечення права дітей на здобуття дошкільної освіти та задоволення запиту батьків у 2017 році продовжується будівництво нового дитячого садка в смт Ратне, яке планується ввести в експлуатацію у 2018 році,  добудовано дошкільну групу до приміщення школи в с. Якушів, розпочато добудову однієї дошкільної групи та ігрового залу до приміщення діючого дитячого садка в с.Видраниця, виготовлено проектно-кошторисну документацію на добудову  чотирьох  дошкільних груп до приміщення діючого дитсадка в с.Жиричі.

  Станом на 31.12.2017 року оздоровлено 414 дітей та забезпечено відпочинком 240 дітей соціально-незахищених категорій, що становить 8,5% від загальної чисельності дітей пільгових категорій.

  Педагогічні працівники, працівники дошкільних та позашкільних закладів району проходять підвищення кваліфікації згідно графіка та безкоштовно. В усіх радах району створено умови для самоосвіти школярів – організовано роботу бібліотек, всі школярі забезпечені безоплатними підручниками.

  На виконання повноважень у сфері фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи  на території Ратнівської селищної ради діє спортивний клуб «Колос» та дитяча юнацько-спортивна школа.

  Станом на 01.01.2018 року на території району знаходиться 81 об'єкт культурної спадщини, що перебуває на державному обліку. З них: 37 пам'яток  історії  (36 - місцевого    значення   та 1 пам’ятка - Меморіальний комплекс «Жертвам фашизму» - національного значення), 19 пам'яток архітектури (10 - національного значення, 9 – місцевого значення), 1 пам’ятка археології – городище «Замок» (місцевого значення), 24 виявлені об’єкти культурної спадщини місцевого значення, які  ще не мають статусу пам’ятки (23 – об’єкти історії,1 – об’єкт архітектури).

  37 пам’яток історії місцевого значення, 23 об’єкти історії, пам’ятка археології перебувають   на балансі селищних та сільських рад, Меморіальний комплекс «Жертвам фашизму» національного значення на балансі відділу культури райдержадміністрації,19 пам’яток архітектури та 1 виявлений об’єкт архітектури на балансі релігійних громад.

  Відповідно до  ст.23 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та Порядку укладення охоронних договорів  на пам’ятки культурної спадщини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1768 від 28.12.2001, були укладені охоронні договори між відділом культури та балансоутримувачами на пам’ятки культурної спадщини безтерміново та виконання їх умов контролюється в повній мірі.

  З метою збереження пам’яток культурної спадщини відділ культури спільно з користувачами  пам’яток продовжує роботу по обстеженню об’єктів культурної спадщини, відповідно до п.4 ч.2 ст.6 Закону України «Про охорону культурної спадщини», забезпечують дотримання режиму використання пам'яток  з метою їх екскурсійного відвідування, порядок цього доступу встановлений охоронними договорами.

  На виконання Закону України «Про охорону культурної спадщини», згідно з охоронними договорами, постійно здійснюється поточний ремонт та благоустрій усіх пам'яток культурної спадщини, при потребі - реконструкції об’єктів тільки після отримання дозволів з вищих органів культурної спадщини.

  Культурно - дозвіллєву діяльність на території району здійснюють 72 заклади культури, з них 57 безпосередньо підпорядковані селищній та сільським радам, які контролюють та координують їх діяльність.

  Всього на території району в закладах культури функціонувало 139 клубних формувань, з них для дітей та підлітків - 33. Учасники всіх клубних формувань, їх число становить 1318 людей різного віку, фахом та морально -етичним поглядам. Тому робота закладів культури в основному будується на тісному контакті з загальноосвітніми школами, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування.

  Значну підтримку отримують більшість працівників закладів культури від органів місцевого самоврядування при проведенні культурно - масових заходів.

  Протягом останніх років на належному рівні налагоджена творча робота у сільських будинках культури сіл Жиричі, Замшани , сільських клубах сіл Язавні, Велимче, Самари-Оріхові.

  Однією з гострих проблем в сільських клубних закладах є технічний стан і опалення будівель, матеріальне забезпечення закладів. У звітному періоді    не опалювалися 10 закладів культури, з них сільські клуби сіл  Велимче, Вужиськ, Броди,  Сільце, Поступель, Прохід, Конище, Щедрогір, Височне, сільський будинок культури с.Гірники.  

  Для підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років проведено опалення та поточний ремонт в сільському клубі с.Самари-Оріхові на суму156,6 тис.грн, ремонт покрівлі сільського клубу с.Видраниця на суму 117 тис.грн., проведено ремонт частини приміщення бібліотеки-філії с.Видраниця на суму 35.8 тис.грн .

  Всього у 2017 році на поточні ремонти закладів культури та покращення матеріально-технічної бази  витрачено 658.8 тис.грн.

  Відповідно до вимог чинного законодавства сільські та селищні ради виконують делеговані повноваження в частині організації роботи щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх, захисту прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

  В районі ведеться облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який станом на 31 грудня 2017 року  налічує 41 дитину даної категорії Із загальної кількості дітей-сиріт (8) та дітей, позбавлених батьківського піклування (33): 34 дитини влаштовано під опіку та піклування у сім’ї громадян, 3 дітей – у дитячі будинки сімейного типу, 1 дитину - у прийомну сім’ю, 3 дітей перебувають на повному державному утриманні у загальноосвітніх школах-інтернатах та професійно-навчальних закладах (2 та 1 відповідно). Із загальної кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації, 8 дітей підлягають усиновленню.

  Станом  на 31 грудня 2017 року на обліку перебуває 93 дитини, що проживають у 39 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 1 дитина, яка зазнала насильства в сім’ї, та 1 дитина, яка переміщена із зони АТО. На кожну дитину, яка перебуває на обліку у службі, складаються індивідуальні плани соціального захисту дитини, які затверджуються районною комісією з питань захисту прав дитини.

  На дітей, які перебувають на обліку заведені особові справи, де зберігають акти обстеження житлово-побутових умов, плани соціального захисту дітей та інші документи.

  Питання про стан виконання батьківських обов’язків періодично заслуховуються на засідання виконавчих комітетів сільських та селищних рад, де приймаються відповідні рішення.

  З метою координації заходів щодо соціального захисту дітей, між службою та сільськими, селищними радами налагоджене оперативне інформування.

  З метою захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення належних побутових умов проживання, надання фінансової допомоги для ремонту та придбання житла для дітей даної категорії та осіб з їх числа, службою у справах дітей райдержадміністрації розроблено районну цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017-2021 роки, учасниками якої є сільські та селищні ради. На виконання Програми у 2017 році проведено ремонт у житлі,  яке належить трьом особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  на суму 100 000 грн. (співфінансування обласного та місцевих бюджетів по 60 000 грн відповідно) та придбано соціальне житло на території Велимченської сільської ради для 2 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування вартісттю 200 000 грн. (співфінансування обласного та місцевих бюджетів по 100 000 грн.відповідно).

  Служба у справах дітей райдержадміністрації спільно з сільськими та селищними радами забезпечує підготовку матеріалів до суду про позбавлення батьківських прав, відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав. Так у 2017 році підготовлено та подано до суду 9 висновків про доцільність  позбавлення батьків батьківських прав 10 батьків відносно 15 дітей.

  З метою недопущення соціального сирітства, спеціалістами служби у справах дітей спільно з представниками сільських та селищних рад постійно проводиться профілактична, роз’яснювальна робота з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків.  Протягом 2017 року проведено 28 рейдів «Підліток», «Вокзал», «Вулиця», «Канікули», «Неблагополучна сім’я». Під час рейдів здійснено обстеження 52 сімей, попереджено працівниками служби у справах дітей 39 батьків про адмінвідповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

  Найбільша кількість неблагополучних сімей проживає на території Гірниківської (7 сімей – 15 дітей) та Річицької (6 сімей – 21 дитина) сільських рад.

   Виконання органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади – є одним із найважливіших факторів співпраці у вирішенні питань розвитку регіону та покращення життєдіяльності громадян.

  Діяльність райдержадміністрації з організації контролю за виконанням виконавчими комітетами місцевих рад делегованих повноважень органів виконавчої влади висвітлюється, на веб-сторінці райдержадміністрації.

   

  Керівник апарату                                                              С.І.ЮЗЕПЧУК

  Мазурик 218-04

  Переглядів 4320
  Розробка: Відділ інформаційно-комп'ютерного
  забезпечення апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Ратнівська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Ратнівській райдержадміністрації.
  Адреса: 44100, смт Ратне, вул.Центральна, 19, тел. (03366) 21492, факс 21492, 21730, E-mail: info@ratadmin.gov.ua
  © 2012 ratadmin.gov.ua