15 липня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Внутрішній аудит
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
  Головна>Новини>ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ
  Понеділок, 22 квітня 2024 19:55

  ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ

  З 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації. Його мета — нагадати про важливість щеплень та роз’яснити людям як вакцини захищають організм від важких інфекційних хвороб, особливо для дітей.

  Вакцинація — це безпечний та ефективний спосіб захисту дітей та дорослих від небезпечних інфекційних хвороб та їхніх ускладнень.

  Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b. Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю.

  Для того щоб запобігти спалахам хвороб та захистити тих людей, яким за віком чи через важкі хвороби та стани тимчасово не можна вакцинуватися від певних хвороб, потрібен колективний імунітет. Для цього 95% дітей мають бути щеплені всім, що належить у їхньому віці, а не менше 80% дорослих мають вчасно робити бустерні щеплення від правця й дифтерії.

  У 2022 році у порівнянні з 2021 роком охоплення щепленнями проти всіх інфекцій, передбачене календарем, та в усіх вікових групах знизилося. Основні причини - повномасштабне вторгнення та міграція населення - безпекові питання вийшли на перший план. У 2023 році у порівнянні з 2022 усі показники охоплення щепленнями щомісяця зростали.

  В країні додатково були впроваджені вакцинальні кампанії - з форсованої імунізації на подолання спалаху поліо. Та наздоганяюча кампанія з ДОвакцинації проти кору. Зокрема, від кору, паротиту і краснухи вдалося додатково вакцинувати дітей, які пропустили щеплення у 2022 році під час наздоганяючої вакцинації проти кору. В ході кампанії щеплення надолужили майже 160 тисяч дітей. За підсумками 2023 року вакциновано 92,4% однорічок та 87,3% шестирічок.

  Проте не було досягнуто показників 2021 року з вакцинації дітей проти гемофільної інфекції (у 2023 році вакциновано 86,4% дітей до року та 78,2% однорічок порівняно з відповідно 90,9% та 87% у 2021 році) та ревакцинації 16-річних дітей проти дифтерії та правцю (78,3% у 2023 році проти 79,6% у 2021).

  Показники охоплення плановими щепленнями у 2023 році по жодній з інфекцій не досягли рекомендованих показників ВООЗ у 95% і є недостатніми для забезпечення колективного імунітету.

  За підсумками 2023 року найнижчий рівень ревакцинації серед дорослих від дифтерії і правця – 52%. Щонайменше, 80% дорослих мають зробити бустерне щеплення.

  Основні причини недостатніх рівнів охоплення щепленнями:

  1. Переселення людей в межах України та за кордон. Люди переїхали, але не переуклали декларацію на новому місці, відклали питання з медициною на потім. Не звертались до пунктів щеплень.
  2. Зміна пріоритетів – порівняно із воєнними загрозами життю інфекційні захворювання не сприймають як ризик.
  3. Взимку деякі батьки не воліють водити дітей до лікаря, аби дитина не заразилася ГРВІ чи грипом.
  4. Недовіра до вакцинації, релігійні переконання.

  Під час війни украй важливо захистити від них себе і дітей, тобто вакцинуватися.

  Важливо захистити дитину від поліомієліту — небезпечного захворювання, що може призвести до невиліковного паралічу. Упевніться, що ваша дитина отримала принаймні 2 дози вакцини.

  Кір — одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. 9 із 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, ризикують захворіти. Подбайте про те, щоб у 12 місяців дитина мала першу дозу вакцини КПК (кір-краснуха-паротит), та не забудьте зробити їй друге щеплення в 6 років. Якщо у вас є сумніви, чи були ви вакциновані від кору, слід щепитися від цієї інфекції.

  З 2023 року в Україні почала зростати захворюваність на кашлюк. За перші два місяці 2024 року зафіксовано 515 випадків захворювання, за аналогічний період минулого року було зареєстровано тільки 27 випадків. Подбайте, щоб ваша дитина отримала усі чотири щеплення від кашлюка за календарем.

  Усім вагітним жінкам варто робити щеплення від кашлюку, дифтерії та правця в термін від 16 до 32 тижнів під час кожної вагітності незалежно від того, чи вакцинували їх у дитинстві. Це захистить дитину від кашлюку в перші місяці життя до отримання нею щеплення.

  Вагітним та їхнім родинам також потрібно робити бустерні щеплення від COVID-19 та сезонну вакцинацію проти грипу.

  При травмах існує високий ризик правця, підвищується ризик заразитися гепатитом В (наприклад під час хірургічних втручань чи при переливанні крові). Подбайте про те, щоб дитина мала 3 дози вакцини від гепатиту та всі щеплення від правця за календарем вакцинації.

  Вакцинація від гепатиту В потрібна всім. Людям, що народилися до 2000 року і тому не були щеплені в перший рік життя, варто робити це щеплення власним коштом. Вакцину можна купити в аптеці і вакцинуватися у сімейного лікаря. Заразитися гепатитом В можна через кров та під час інтимної близькості, а хронічна інфекція гепатиту В у поєднанні з алкоголізмом призводить до раку печінки. Ризики дуже високі, з урахуванням поранень під час обстрілів. Вакцини від гепатиту В та для щеплення дорослих можна придбати за власні кошти. Сама процедура вакцинації у комунальних медзакладах і тих, що працюють з НСЗУ, є безкоштовною.

  Вакцинація згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, а також від COVID-19 гарантована державою. Діти та дорослі можуть вакцинуватися від цих хвороб безоплатно в будь-якому комунальному або приватному медичному закладі, який уклав договір із НСЗУ і де є потрібні вакцини. Для цього не потрібно укладати нову декларацію із сімейним лікарем/педіатром.

  Нагадуємо, що COVID-19 нікуди не зник! Дорослі та діти від 5 років можуть вакцинуватись від коронавірусної хвороби. Особливо важливо зробити щеплення літнім людям та людям, які мають хронічні захворювання. Адже вони набагато важче переносять COVID-19 та мають більші ризики померти. Єдиний захист від тяжкого перебігу хвороби — вакцинація.

  Для дорослих одного щеплення недостатньо для повноцінного захисту, зробіть повний курс та бустери.

  Не бійтеся робити кілька щеплень одночасно — це світова практика, що дозволяє захиститися від кількох захворювань одразу. А застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів та надає захист від кількох інфекцій одразу.

  Перед вакцинацією немає потреби в додаткових обстеженнях (аналіз крові, сечі, імунограма). Вакцинація це рутинна безпечна річ, як чищення зубів. Не робіть з неї велику проблему.

  Хронічні захворювання (наприклад бронхіальна астма, діабет, муковісцидоз, онкологія) — це пряме показання до негайного щеплення! Ви чи ваша дитина має більший ризик тяжкого перебігу інфекцій, проти яких можна захиститись вакцинацією.

  Якщо дитина пропустила щеплення за календарем, не потрібно починати всі щеплення проти цієї інфекції з початку. Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. Єдине правило, яким слід користуватися в цьому випадку: стежте за дотриманням інтервалів введення доз, що дозволяє досягти максимальної ефективності.

  Для більшості хвороб, яким можна запобігти щепленнями, оптимальний рівень захисту досягається більше ніж однією дозою вакцини. Кожна така доза в календарі щеплень призначена для створення або підтримки захисту. Пропуск або затримка отримання будь- якої такої дози підвищує ризик зараження та серйозного перебігу захворювання.

  Переглядів 1379
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua